СОФІЯ КИЇВСЬКА
Київ – місто, де легенди й дійсність живуть поруч. Місто, славна історія якого налічує півтори тисячі років. Його здавна називають «Мати руських міст». Мільйони туристів прагнуть побувати тут, подивитися на величні пам'ятки давнини.
По пам'ятках Києва можна читати історію архітектури й живопису XI – XIX ст. Це – Софійський собор, Золоті ворота, Кирилівська й Андріївська церкви та інші. Найдавніші пам'ятки – Софійський собор і Золоті ворота побудовано у часи князювання Ярослава Мудрого, що стали періодом піднесення Київської держави та її столиці. У той час Київська Русь розквітала, установлювалися широкі торговельні й дипломатичні зв'язки з державами Заходу і Сходу, багато королів Європи хотіли мати гарні стосунки з великим князем київським. У країнax, що розташовувалися досить далеко від Києва, знали про його силу, красу й культуру.
За часів Ярослава Мудрого місце, де стояв собор Святої Софії, не входило до складу Києва. У перекладі з грецької «Софія» означає премудрість, тобто храм Премудрості Божої. Коли Ярослав наказав побудувати Святу Софію, він завершив те, що почав його батько Володимир, який охрестив Русь. Собор мав утверджувати на Русі християнство. У той час собор виконував роль духовного, політичного та культурного центру. Тут відбувалися прийняття іноземних послів, затвердження політичних угод тощо. При соборі були створені перші відомі на Русі бібліотека та школа. Коли помер князь Ярослав, його поховали у цьому соборі.
У ХVІІ ст. тут було засновано чоловічий монастир. Але всі дерев'яні будівлі монастиря згоріли у 1697 році, і на цьому місці було побудовано кам'яні споруди, які дійшли до нашого часу.
Первісно собор не був білим. Інтер'єр собору в основному зберіг архітектуру ХІ ст. Особливу цінність становлять мозаїки ХІ ст., які прикрашають головні частини собору. Тут зображені основні християнські діячі. Вони розташовані в суворому порядку. У центрі зображено Христа, навколо нього – 4 архангели та 12 апостолів. Крім великих сцен, тут є понад 500 зображень святих. Серед фресок Софійського собору є також портрет князя Ярослава і його сім'ї, зображено побут та різноманітні сцени з життя людей.
У 1934 році в стародавньому Софійському соборі було створено музей, у якому зараз налічується близько 80 000 музейних предметів. Розпочалися науково-дослідні роботи. Науковці знайшли стародавні написи, які є цінними пам'ятками давньої писемності.
Пам'ятки Софії розповідають про вітчизняну історію, культуру та мистецтво. Вони розповідають про талант і мудрість наших предків, розкривають дивну красу, створену руками людини.
Завдання 1. Ви навчаєтеся (або працюєте) у Києві. Напишіть листа своїм батькам, братам, сестрам чи друзям та запросіть їх до себе в гості. У листі напишіть коли (у якому місяці) ви б хотіли їх бачити, чому вони мають приїхати до Києва, що їм треба оглянути в цьому місті.
Завдання 2. Ви затрималися після канікул і не вийшли вчасно на заняття. Напишіть пояснення на ім’я директора Інституту, обґрунтувавши причини свого запізнення.
Завдання 3. Надайте рекомендацію вашому колезі, який (яка) працював (працювала) під вашим керівництвом декілька років і зараз переходить на нову роботу.
У рекомендаційному листі зверніть увагу на:
1. посади, які він (вона) обіймав;
2. його (її) професійні якості;
3. його (її) особистісні якості.
РЕЦЕНЗІЯ
Шон Пен, який вже вдруге запрошує Джона Ніколсона зіграти головну роль у своєму фільмі, назвав актора «подарунком долі».
І не тільки для фільму, але й для всієї Америки.
Сюжет, який повторюється у багатьох фільмах про полісменів – остання справа перед пенсією, Джек Ніколсон наповнив неповторною особливою енергією.
Його герой – детектив Джері Блек, стає добровільним заручником клятви, яку він дав матері вбитої дівчинки: будь-якою ціною викрити вбивцю.
Навіть коли поліція знаходить «цапа-відбувайла», який бере на себе усю провину, навіть коли справжній вбивця гине в автокатастрофі, Джері приречений чекати у пастці свою жертву, не знаючи, що її більше немає серед живих.
У цій драмі очікування роль партнерки Ніколсона зіграла дружина Шона Пена, актриса «Санта Барабари» Робін Райт-Пенн, досить хоробра, щоб з’явитися на екрані у досить непривабливому вигляді, хоч у житті вона справжня красуня.
Вимоги до кандидатів:
– вища освіта;
– володіння іноземними мовами;
– володіння ПК;
– досвід роботи за фахом не менше, ніж 3 роки;
– ділові якості.
Більш повну інформацію ви можете отримати за телефоном: (044) 280 10 12.
Це оголошення вас зацікавило. Зателефонуйте та дізнайтеся про все більш детально, щоб оцінити свої можливості.